Skip Navigation LinksHlavní > Katalog > Dle výrobce > Bodegas Tinedo

Bodegas Tinedo


STATEK:


Tinedo je statek rodiny Alvarez-Arenas, který se věnuje výrobě po dlouhé generace. Existují záznamy, dle kterých rodina působila v této oblasti od roku 1742. Celkem přísluší ke statku 47 hektarů vinic.

V roce 2002 se sourozenci Manuel, Esperanza a Amparo rozhodli obnovit statek a výrobu vína. Vysázeli se nové odrůdy, zavedli zavlažovací systém a zmodernizovali výrobu ve sklepě.

KLIMA:

Klima je suché kontinentální (14,0 o C, 480 mm). Koncem jara a počátkem léta jsou vinohrady pučící a kvetoucí, réva má sílu díky zásobám vody v půdě a vytváří bobule s tlustými slupkami plných tříslovin a barev. V červenci a srpnu hrozny zmohutní a mění barvu, pomalu začínají dozrávat a produkovat cukry. Dny jsou horké a noci chladnější (34/16 ° C) s minimem srážek, což je předpoklad pro konec růstu révy a začátek zrání hroznů. V září jsou dny pořád dostatečně teplé, což umožňuje pomalé dozrávání hroznů, které je zárukou, že víno bude mít dostatek alkoholu, komplexnost a strukturu. 

Půda:

Pozemky statku Tinedo se rozkládají v nadmořských výškách kolem 700 metrů nad mořem. Hlavní terasy jsou původní slíny vápence z mořského dna, postupně rozložené na jílovitě vápenaté půdy. Tato půda se dobře obrábí, aniž by musel člověk používat herbicidy a mají dobré zásobení vodou i v nejsušších obdobích.
Druhým typem půdy je říční nános, aluviální jíly bohaté na vápenec a těžkou slídu. Je to půda těžká na obrábění a proto se na ní pěstují bíle odrůdy.
Poslední, nejnižší nánosy, jsou nejtěžší a nejméně vhodné na pěstování révy, proto na nich stojí sklepy.

Vinohradnictví:

Statek Tinedo je ideální pro provozování udržitelného vinohradnictví bez použití herbicidů a syntetických produktů. Usiluje o komplexní a vyvážená vína z vinic, které přirozeně dokončí svůj biologický cyklus.

Práce na poli a vinařství jsou realizovány zapojením osob, které jsou si plně vědomy významu společné práce od vinice až po výrobu vína.

Farma je rozdělena do 30 sektorů, které jsou řízeny nezávisle dle typu vína, které se zde bude dělat a v závislosti na stavu půdy a révy.

Pečlivě se sleduje stav vody a to jak v půdě, tak na vinici, aby se dle toho mohly přizpůsobit práce na poli a hrozny mohly pomalu dozrát až do plné zralosti.


Enologie:

Je snaha minimalizovat kontakt nekvašeného moštu s kyslíkem a snížit teploty hroznů provedením nočního sběru a dalším chlazením během transportu do vinařství, tzn.použitím chladících zařízení a suchého ledu. 

Část vína kvasí v cementových nádržích o obsahu 10.000 l a další  v nerezových tancích s dvojitým dnem o obsahu 20.000 l. Extrakce jsou vždy prováděny jemně a manuálně, pracujíc s nemletými, odzrněnými  bobulemi,  při nízkých teplotách. 

Malolaktická fermentace se provádí v cementových nádržích a částečně v sudech, v závislosti na typu vína. Školení (neboli zrání) vína má za cíl stabilizaci vína a zlepšení přirozeného čištění vína bez filtrace. K tomuto se používají cementové tanky a barikové sudy, kde kaly a kvasinky spadnou snadněji.

Všechna vína strávila ve vinařství alespoň jednu zimu, aby se tak přirozeně stabilizovala.<< < 1 > >>
sortiment
Cala 1 - BIO víno - 12 meses en depósitos de hormigón
Barva atraktivně fialová s třešňovými tóny a namodralými odstíny. Výrazná vůně květů,višní a jahodové aróma spolu s jemným nádechem čokolády a lékořic...
225 Kč

sortiment
Cala 2 - BIO víno - 18 meses en barrica
Odrůdy: 92% Tempranilloa 8% Graciano Charakteristikaročníku:  Střednívegetativní cyklus a brzké dozrávání z důvodu suchých  teplýchvětrů n...
332 Kč

sortiment
Runrún
Víno díky dlouhému zrání v barikovém sudu které se předtím použilo pro zrání červeného vína získalo atraktivní lososovou růžovou barvu.  Vůně t...
356 Kč

Počet položek: 3
<< < 1 > >>

V internetovém obchodě spanelskavina.com a satisfied.cz platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let