Skip Navigation LinksHlavní > Katalog > Dle regionu > Galicie

Galicie

Galicie leží na severozápadě Španělska. Na jihu sousedí s Portugalskem, na jihovýchodě s Kastilií Leon, na severovýchodě s Asturií, sever a západ Galicie omývá Atlantický oceán. Galicie patří spolu s Asturií a Kantábrií k tzv. ,,zelenému" Španělsku. K jejím nejvýraznějším geografickým rysům patří přítomnost pobřežních fjordů, tvořených ústím mnoha řek, nazývaných také ,,rías". Velké množství dešťových srážek vytváří příznivé podmínky pro místní bohatou vegetaci.

Galicie to je především Atlantik. Divoké, rozeklané pobřeží. Hustá, bujná vegetace, na rozdíl od vyprahlého, centrálního Španělska. Upravené vesnice, domy často obklopené červenými a bílými kaméliemi. Nádherné pláže, často sevřené tajemnými skalisky. Galicie to jsou ryby. Výborné ústřice. Rybí trhy. Proslavená kuchyně založená na „plodech moře“.

Jižní část atlantického pobřeží - As Rías Baixas se vyznačuje zálivy, ostrůvky (ostrovy Cíes), krásnými plážemi s bílým pískem vhodnými ke koupání (letovisko Sanxenso) a rybářskými osadami. Galicijské pobřeží je také jednou z nejdůležitějších celosvětových rybářských oblastí.

Směrem na sever se rozprostírá skalnaté pobřeží Costa de la Muerte. Severozápadní nespoutané atlantické pobřeží se nazývá As Rías Altas a pobřeží Biskajského zálivu s prostornými plážemi nese jméno As Marinas.

Podnebí Galicie je oceánské s mírnými teplotami po celý rok, a její divoká a zalesněná krajina kontrastuje s téměř pouštním charakterem jižního Španělska.

Kromě pobřeží a přírodních krás vnitrozemí stojí za návštěvu také města.<< < > >>
Nebyly nalezeny žádné záznamy.
Počet položek: 0
<< < > >>

V internetovém obchodě spanelskavina.com a satisfied.cz platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let