Skip Navigation LinksHlavní > Katalog > Dle výrobce > Finca Emendis

Finca Emendis

 

Emendis byla první žena, která žila na statku, byla zdrojem inspirace po další generace. Prví zmínka ostatku v oblasti Castellet a Gornal je z roku 1186.

Emendis je projekt rodiny Valles, vinohradníků kteří po dlouhé generace produkují vína.

Statek Emendisdisponuje 48 hektary vlastních vinic na jílových půdách, chudých na organické materiály, vápenatých s vysokým obsahem hořčíku, který podporuje kyselinku vín, nutnou k vychutnání svěžesti bílých vín a sektů a vybavení našich školených červených vín potřebnou strukturou. 

Vína a sekty Cava produkované v Emendisu pochází výhradně z vlastních hroznů.

Statek se nachází v samém srdci oblasti Penedés, odkud je potvrzený výskyt vinic od 4. století před Kristem.

Vhodná geografická poloha vedla k tomu, že se tato oblast přeměnila na vinařskou oblast, která zvyšovala prestiž svých jak bílých tak červených vín.

Jeden z rozhodujících faktorů proč Penedés produkuje tak skvělá vína je klima. DO Penedés disponuje obrovským rozdílem mikroklimat a to jak z důvodu blízkosti pobřeží tak vysoké nadmořské výšky.

Penedés byla první vinařská oblast ve španělském středozemí, která otevřela dveře pěstování mezinárodních odrůd (Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon blanc, Merlot, Riesling…)

Je jenom málo vinařských regionů na světě, které jsou schopny vyrábět velká mezinárodní vína. Nabídka vín z Penedés se svými bílými, růžovými a červenými víny, sekty, a sladkými víny je jedna z nejširších na světě.

Odrůdy:

Emendis pěstuje 12následujících odrůd

Bílé:  Macabeo, Xarel·lo, Parellada,Chardonnay, Moscatel de Alejandía (grano grueso) a Moscatel de Frontignac (grano fino)

Červené: Ull de llebre (tempranillo), Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, experimentuje sodrůdami Marselan a Monastrell.

Rozhodnutí o sklizni se provádí na základě sledování celého procesu dozrávání hroznů, analyticky se kontrolují kyseliny a cukry v moštu. 

Sklizeň:

V momentě pravdy-sklizně se vyberou nejzdravější hrozny. Sklizeň probíhá ručně a v malých koších max 20 kg. Jednou z největších výhod vlastních hroznů je, že dorazí velmi rychle do vinařství a vyhnou se tak možnému kvašení z důvodu vysokých teplot.  

Výroba:

Všechny bedny s hrozny projdou druhotnou selekcí. Pro výrobu bílých vín a sektu se používá jemné pneumatické lisování, kde výnos tvoří max. 60 procent. Používá se jenom první lis.

Sekundární kvašení sektu probíhá v lahvích ve sklepě v hloubce 10 metru pod zemí. Sekt je ta nejemblamatičtější část vinařství. 

 

 << < > >>
Nebyly nalezeny žádné záznamy.
Počet položek: 0
<< < > >>

V internetovém obchodě spanelskavina.com a satisfied.cz platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let